kkd2019SDH Slatina nad Zdobnicí dlouhodobě pracuje s mládeží. Děti mohou závodit do dovršení 15 let. Potom většinou skončí, nebo jsou dál členy, ale neúčastní se žádných soutěží.
Loni na podzim se nám podařilo z končících chlapců, při doplnění chlapci z Rokytnice v O.H., sestavit družstvo dorostenců. Pětičlenné družstvo se zúčastnilo Závodu požárnické všestrannosti. Protože byli ve své kategorii jediní, automaticky měli zajištěn postup do krajského kola.
Na jarní soutěž je potřeba alespoň 7 závodníků . Našich 5 chlapců doplnili závodníci z Rokytnice v O.H., Kvasin a Olešnice u Rychnova. Přípravy družstva se ujal Jakub Zimmer z Rokytnice.
Okresní kolo dorostu v požárním sportu se konalo 1.6. 2019 ve Vrbici. Chlapci splnili všechny disciplíny a postoupili do krajského kola.
To se konalo 15.6. v Trutnově.
Na požárním útoku byli naši chlapci 2., štafeta 4x100 m skončila na 4. místě, závod jednotlivců na 100m překážek 2.místo a test z požární ochrany 3. místo. Celkově získali 11 bodů, což je vyneslo na krásné 2. místo v celkovém pořadí.
Největší podíl na tomto výsledku má Kuba Zimmer, který s chlapci trénoval jak v Rokytnici a Slatině, tak s nimi jezdil i na dráhu do Kvasin. Přípravě věnoval mnoho času a energie. Patří mu za to veliký dík a uznání.

Za Slatinu se zúčastnili : Aleš Vladyka , Štěpán Syrovátka , Honza Aulich , Táda Vodák a Michal Macháček.

Božena Krsková

Fotogalerie ze soutěže ZDE