Zásahy výjezdové jednotky v roce 2007

Rok 2019   Rok 2018   Rok 2017   Rok 2016   Rok 2015   Rok 2014   Rok 2013   Rok 2012   Rok 2011   Rok 2010   Rok 2009   Rok 2008   Rok 2007   Rok 2006   Rok 2005   Rok 2004   Rok 2003  

Foto 18.1.2007 čtvrtek - Větrná smršť

Od 8.hodin byla naše výjezdová jednotka požádána,aby držela pohotovost v souvislosti s blížící se větrnou smrští, která již v tuto dobu začala sílit .
Tři členové s vozidlem Avia DA8 zajišťovali zprůjezdňování příjezdových komunikací vedoucí do Slatiny,prováděli odstraňování spadlých stromů pomocí motorové pily.
Jednotka také dala do pořádku převrácenou zastávku v horní části obce "na Hůrce". Členové tyto práce prováděli průběžně až do 9 hodin dopolední dalšího dne.

Příloha: Krátké video ze zásahu

Foto 10.4.2007 úterý - Požár chaty

  Jednotka v 01:40 vyjela na požár chaty v Rybné nad Zdobnicí . Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dále dobrovolní hasiči z Rybné nad Zdobnicí, Slatiny nad Zdobnicí, Vamberka, Kostelce nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou a Solnice .
   Značně komplikovaný se pro hasiče stal přístup k hořící chatě. Hasiči se nemohli s osmi cisternami a dalšími speciálními vozy dostat až na místo. S požárními vozidly nebylo možné přejet dřevěný most přes řeku Zdobnici o maximální nosnosti 1,5 tuny. Velitel zásahu proto vydal pokyn k vytvoření dopravního vedení z hadic a nasazení čtyř vodních proudů.
Foto   Část jednotky intenzivně hasila požár, další hasiči evakuovali veškeré vybavení přilehlé chaty. Rychlým a účinným zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na další chatu. Z hořící chaty hasiči vynesli dvě desetikilogramové propan-butanové lahve a ochladili je. Po celou dobu museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Dodávka vody na místo události byla zajištěna kyvadlově cisternami dobrovolných hasičů.
Škoda způsobená požárem 700 000.-Kč., uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 1 milion Kč. Příčina požáru je v šetření Policie ČR a hasičů.

Foto 15.4.2007 neděle - Požár lesa

V neděli 15. dubna 2007 likvidovalo sedm hasičských jednotek lesní požár v těžko přístupném terénu v Julinčině Údolí u Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku.
   Na ploše zhruba půl hektaru shořela lesní hrabanka. Během hodiny a půl se podařilo požár lokalizovat. Naše jednotka prováděla zásah s CAS24 3500/200 M2R a jedním proudem C a dodávala vodu (10.500 l). Foto
   Příčina požáru zatím není známa. Na místě zasahovalo celkem 51 profesionálních a dobrovolných hasičů z Rychnova nad Kněžnou, Orlického Záhoří, Rokytnice v Orlických horách, Vamberku, Pěčína, Slatiny nad Zdobicí a Žamberku.
   Na základnu jsme se vrátili v 19.30 hod. Zasahovalo 7 členů našeho sboru. Další družstvo zůstalo v záloze na základně.

Příloha: 2 fotografie

Foto 21.4.2007 sobota - Požár komínu

Večer vyjela naše jednotka k požáru do Rybné nad Zdobnicí.
   Jednalo se o požár dřevěných konstrukcí v blízkosti komínového tělesa rekreační chatky.
   Konstrukce byla rozebrána a uhašena jedním C proudem. Škoda nevznikla, příčinou požáru je spára v komínovém tělese. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
   Na místo dojelo devět našich členů s vozidlem DA 12, jelikož CAS byla v tu dobu na opravě,nezasahovali jsme.

2.5.2007 požár Kravína

Jednotka se třemi členy vyjížděla na požár kravína v Pěčíně. Během výjezdu byla jednotkám telefonicky ohlášena lividace požáru, kterou provedli zaměstnanci kravína. I naše CAS25 se vrátila na základnu,kde setrvala jako záloha. Na místě zasahovala PS Rychnov n.Kn. a CAS 24 místní JSDH Pěčín. Jednalo se o požár podestýlky na ploše cca 2x3m. Požár beze škody, uchráněné hodnoty 1,5 mil. Kč.

Foto 6.7.2007 20:17 pátek - Požár stodoly v Rokytnici

Jednalo se o požár stodoly v Rokytnici v Orlických horách v části zvané Dolní Rokytnice. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. V době příjezdu první jednotky byl požárem zasažen objekt stodoly, který se již nacházel ve III fázi požáru,jednotka zahájila ochranu okolních objektů.
   Po příjezdů dalších jednotek byla provedena likvidace zasaženého objektu.. Na likvidaci bylo nasazeno 6 jednotek PO. Zásah byl prováděn v dýchacích přístrojích. Pro kyvadlovou dopravu vody bylo zřízeno čerpací stanoviště na místním koupališti. Foto Předběžná škoda byla odhadnuta majitelem na 750 000 tisíc Kč. Příčina požáru je v šetření.
   Naše jednotka prováděla zásah dvěma proudy C, později byl počet proudů redukován na jeden, ale přesto jsme hasili od začátku až do konce. Podle předběžného výpočtu naše CAS dodala 31500 l vody, Zasahovalo 6 hasičů ze Slatiny s CAS24 3500/200 M2R.

Příloha: 7 fotografií

31.12.2007 požár stodoly v Říčkách v O.h.

Požár byl ohlášen před 20. hodinou. Na místo vyjela naše jednotka spolu s hasiči z Rychnova nad Kněžnou, Žamberka, Rokytnice v Orlických horách, Vamberka a Pěčína.
   Ve stodole došlo k požáru uskladněného uhlí a stavebního materiálu. Hasiči ihned začali s hašením požáru a ochlazováním rekreační chaty v rekonstrukci, která byla vzdálená zhruba dvanáct metrů od stodoly. Voda na místo požáru byla dopravována kyvadlově, naše jednotka dopravila na místo celkem asi 28 tisíc litrů vody ,pomocí CAS25 a pěti členy.
   Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 20:46 hodin, poté se začal rozebírat uskladněný materiál a dohašovat jednotlivá ohniska. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun. Včasným zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na rekreační objekt.

Příloha: 3 fotografie© Petr Holubář • e-mail: holhas@seznam.cz