• Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

  • Hasiči Slatina nad Zdobnicí

Copyright 2020 - Sbor dobrovolných hasičů obce Slatina nad Zdobnicí

kubicek1mRolník ve Slatině nad Zdobnicí čp. 36
  Byl prvním z dynastie Kubíčků, který se zapojil do činnosti hasičského sboru. Jako zakládající člen spolku v r. 1891 přijal volbu do prvního výboru, ve kterém pracoval ve funkcích jednatele a zapisovatele do roku 1905.
 Činný byl i v obecní správě. od 10.10.1880 do 16.9.1883 zastával funkci starosty obce a měl výrazný podíl na přestavbě školní budovy do podoby, kterou si zachovala až do roku 1956. Jako obecní radní působil od 16. září 1883 do 26. ledna 1890 a od 26. října 1894 do své smrti. V mezidobí (od 26. ledna 1890 do 26. října 1894) působil jako řadový člen obecního zastupitelstva.

Hledání na webu

Přístupy

Počítadlo přístupů